Arka Plan Silme ve Çıkarma Uygulamaları Güncel 2023

Fotoğraflar anlarımızı biriktirmemize ve paylaşım yapmamızı sağlayan önemli unsurlardır. Bazen çok beğendiğimiz bir fotoğrafta görüntüyü bozan dış etkenler fark edebiliriz. Görsel olarak daha iyi bir paylaşım sağlamak adına arka plan temizliği ile harika bir fotoğraf elde etmek mümkündür. Arka plan silme uygulamaları güncel 2023 yılında da merak edilmektedir bu sebeple arka planları kusursuz gösterecek uygulamaları değerlendirelim.

Arka Plan Silme Uygulaması Güncel 2023

Arka plan silme uygulaması güncel 2023 senesinde kullanılan birçok ücretli ücretsiz programlar bulunmaktadır. Bu programlar sayesinde istenilen resimde arka planları çok pratik bir şekilde kaldırmak, yerine başka bir arka plan koymak mümkündür.  Güvenilir olarak kullanabileceğiniz arka plan silme programlarını Google Store ve App Store marketlerden indirebilirsiniz. Elbette ki bilgisayar içinde arka planı silmek için birçok program mevcuttur. Ayrıca Photoshop yaparak arka plandaki istenmeyen kişi ve görüntüleri silebilirsiniz.

Arka Plan Silen Programlar İşletim Sistemi
Online Blackground EraserAndroid
Blackground EraserAndroid
RemovebgAndroid
Magic Eraser Blackground EditörİOS
Apowersoft Blackground EraserWindows

Ücretsiz Arka Plan Silici, Çıkarıcı Programlar 2023

Fotoğraflarınızda arka plan görüntülerinin daha göze hitap etmesi adına çeşitli uygulamaların kullanılması oldukça yararlıdır. Bu sayede saniyeler içinde görüntü değiştirilebilmektedir.
Ücretsiz arka plan silici, çıkarıcı programlar 2023 yılında da merak edilmektedir. Gelişmiş teknoloji ile kullanıcılara pratik çözüm sağlayan programlar oldukça beğenilmektedir. Özellikle fotoğraf karelerinde rahatsız edici görüntülerin giderilmesinde bu programlar mucize niteliğindedir.

Arka Plan Silen Programlar İşletim Sistemi
ProKnockOut-CutAndroid
Magic Eraser İOS
Ultimate Blackground EraserİOS + Android
VidmoreÇevrimiçi

 Arka Plan Silerek Para Kazanma Yolları 2023

İnternet ortamında çeşitli işlerden para kazanılabilmektedir. Arka plan silerek para kazanma nedir 2023 senesi itibari ile oldukça merak edilen bir iş haline gelmiştir. Birçok kişi çeşitli uygulamalar üzerinden arka plan sildirme uğraşı vermektedir. Hal böyle olunca yepyeni bir ek gelir kapısı açılmaktadır.  Freelance çalışma sınıfına giren bu küçük çaplı işler üzerinden oldukça güzel paralar kazanmak mümkündür. Sonuç itibari ile internet üzerinde birçok kullanıcı bulunmaktadır. Bunların büyük çoğunluğu fotoğraf üzerinde değişim oluşturma hakkında bilgi sahibi olmamaktadır. Bu yüzden cüzi paralarla resimler üzerinde arka planlar ücretli olarak silinebilmektedir. Birçok uygulama üzerinden Freelance olarak arka plan temizliği yaparak para kazanmak mümkündür. Bunun için Photoshop programlarında ustalaşmak, birkaç programı detaylı olarak kullanabilmek çok önemlidir.

Fotoğraf Arka Planı Silme Nasıl Yapılır Detaylı Anlatım Photoshop 2023

Beğendiğiniz fotoğraflardaki arka plan pürüzlerini silebilmek adına üretilmiş birçok program bulunmaktadır.  Photoshop en eski ve garanti arka plan silme programlarının başında gelmektedir. Fotoğraf arka planı silme nasıl yapılır Detaylı Anlatım Photoshop 2023 güncellemesi ile birlikte oldukça merak edilmektedir.  Herkesin anlayabileceği şekilde fotoğraflarınızdan nasıl arka plan silinir kısaca anlatalım.

  • Öncelikle Photoshop uygulamasının cihazınızda yüklü olması gerekmektedir.
  • Arka planı silmek için ilk olarak yeni bir pano açın.
  • Fotoğrafınızı sayfanıza çağırdıktan sonra hızlı seçim aracını tıklayın.
  • Hızlı seçim aracını tıkladıktan sonra üst menüde araçların çıktığını yerde özne seç butonunu tıklayın.
  • Öznenin seçilmesi ile birlikte seçilen resim tanımlanmaktadır.
  • Fotoğrafınızın tam olarak program tarafından algılandığına emin olun. Eğer görüntüde eksikler mevcutsa uygulamada bulunan fırçalar yardımı ile ekranı genişletin.
  • Daha sonra klavyenizden CTRL+ J tuşlarına basarak seçili durumda olan görselde yaptığınız işlemi sonlandırın.
  • Yapılan her işlem sağ alt menüde gösterilmektedir.
  • Fotoğrafınızdan arka planı silmek için arka planın hemen üst kısmında görünen katmanda değişiklik yapmanız gerekmektedir.
  • Katmanın hemen yanında bulunan simge görünürlüğünü temsil etmektedir. Görünürlüğü pasif hale dönüştürmeniz halinde arka planı tamamen silebilirsiniz.

Photoshop ile arka plan silme işlemi hem çok zevklidir hem de pratiktir. Ancak Photoshop kullanmayı bilmeyen kişiler hali hazırda bulunan arka plan silme programlarından yararlanabilirler. Kullanıcılar kendine en kolay gelen programlarla harikalar yaratabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu