Civilization VI Tüm Hileleri 2023

Stratejik kökenli olarak 3D destekli bir şekilde geliştirilmiş bilgisayar oyununu ifade etmektedir. Civilization VI Trainer oyunu sıra tabanlı strateji oyunu olarak piyasaya çıkmaktadır. Oyun ilk başta 2016 senesinde sırasıyla Windows ve macOS için piyasaya çıkış yapmasının ardından 2017’de Linux ve iOS platformları için çıkış gerçekleştirmiştir.

2019 senesine gelindiğinde ise oyun PlayStation 4, Xbox One platformlarında çıkış gerçekleştirmiştir. Civilization VI Trainer oyunu ilk 5 oyunuyla aynı oyun görsel, grafik ve benzeri özelliklerini geliştirerek oyuncularına sunmaktadır. Oyun oyuncularına 19 farklı uygarlık sunarken her uygarlık kendisine özgü hedef, lider bonusu, birim, bina ve semt bulundurmaktadır.

Oyun içerisinde oyuncular kendi imparatorluklarını inşa ederken bu süreçte medeniyetlerini kurarak halklarını da geliştirmektedir. Oyuncular oyun içerisinde insanlık tarihinde yer almış güçlü liderlere meydan okuyup onları yenerek gücünü kanıtlamaya çalışmaktadır. Sürekli olarak kendisini geliştirmeye ve ilerletmeye çalışmaktadır. Civilization VI Trainer oyunu oyuncularına eşli, tek eşli ve çoklu oyunculu modu bulunmaktadır.

İlk tur oyuncuların oyun ayarlarını tamamlamalarının ardından girmiş oldukları oyun alanını ifade etmektedir. Bu noktada oyuncular çevresindeki kaynakları inceleyebilmekte ve kaynakla, su kaynakları ve benzeri alanların yerini öğrenmektedir. Bu aşamada oyuncuların şehirlerini nehrin ya da denizin kenarına kurmaları oyuncular için birbirinden farkı bonuslları elde etmesini sağlamaktadır.

Civilization VI Trainer Oyunun Farkları

 • Oyunun bir önceki sürümüyle aynı olmasına karşın ticaret yolları, din, casusluk, şehir devletleri ve benzeri unsurlar DLC ile eklenmektedir.
 • Gerçekleştirilmiş şehir sistemi sayesinde arazi ve haritalarda yer alan hexlerin öneminde artış yaşanmaktadır.
 • Savaş sebepleri kullanılmasıyla savaş ilan edilebilmekte bu sayede oyuncular diğer uygarlıklarla ilişkilerinin zarar görmesinin önüne geçebilmektedir.

Civilization VI Trainer Oyun Ayarları

 • Choose Civilization; oyuncunun uygarlığını seçmesine yaramaktadır.
 • Choose Game Difficulty; oyuncunun zorluk seviyesini seçmesine yaramaktadır.
 • Choose Game Speed; oyuncunun kendi hızının yavaş ya da hızlı olduğunu düşünmesi halinde hız ayarını gerçekleştirmesini sağlamaktadır.
 • Choose Map Type; oyuncunun harita türünü değiştirmesini sağlamaktadır.
 • Map Size; haritanın büyüklüğünü ayarlamaya yaramaktadır. Standart haritalar 8, büyük haritalar 10 kişilik olmaktadır.

Civilization VI Trainer Nasıl Oynanır?

Oyuncular sahip oldukları ilk ekipmanlarla gerekli olan keşifleri gerçekleştirmelerinin ardından şehirlerini kurmakta ve genişletmektedirler. Bu noktada oyuncular şehirlerini sahip oldukları kaynakların yakınına kurmaları gerekmektedir. Oyuncuların denk gelecekleri Tribal Village gibi unsurlar oyunculara çeşitli bonuslar sağlmaktadır.

Barbarlar olarak ifade edilen noktalar ise oyunun ilk aşamalarından itibaren oyunculara tehdit olabilmektedir. Bu dönemlerde barbarlar öncelikli olarak gözcü göndererek oyuncunun yerini tespit etmektedir. oyuncuların bu noktada gözcüyü öldürebilmeleri halinde hiçbir soruna neden olmazken öldürememeleri halinde gözcünün kampa varması halinde oyuncular barbar istilası ile karşı karşıya kalabilmektedir.

Oyuncuların şehir devletleriyle oynamaları mümkün olmazken şehir devletlerinin oyunculara sağladığı birbirinden farklı bonuslar sağlamaktadır. Oyuncular bir şehir devletine 3enyoy yollayarak koruma altına alabildikleri gibi birin üzerinde uygarlığın 3 enyoy yollaması halinde en fazla enyoy miktarına sahip olan oyuncu o şehrin koruyucusu olmaktadır.

Civilization VI Trailer oyununda oyuncular haritayı keşiflerini sürdürdükçe birbirinden farklı şehir devletleriyle karşılaşmaktadır. Bu noktada farklı uygarlıklara ait liderlerin hedeflerinin iyi bir şekilde analiz edilmesi oyuncular için önemli bir kriter olmaktadır. Liderler farklı farklı gizli hedeflere sahip olabildikleri gibi oyuncular bunları casusluk ya da denem yanılma gibi yollarla öğrenebilmektedir.

Civilization VI Trainer oyununun oynanması serinin diğer oyunlarıyla benzer olmasının yanı sıra oyun içerisinde eklenen ve çıkarılan değişiklikler noktasında farklılık göstermektedir. Civilization VI Trainer oyununda oyuncuların kullanabileceği tuşlar arasında birbirinden farklı tuşlar yer almaktadır.

 • F1: eğiticinin etkinleştirilmesini sağlarken diğer F tuşlarının  bir kısmıyla sonsuz özellikte ekipmanların açılması için tercih edilmektedir.
 • F2: sonsuz altın
 • F3: sonsuz inanç
 • F4: sonsuz elçi
 • F6: sonsuz hareket
 • F12: sonsuz nükleer silah için kullanılmaktadır.
 • F5: Tanrı modu için kullanılırken birkaç F tuşu hızlı işlemler için kullanılmaktadır.
 • F7: hızlı araştırma işlemi
 • F10: hızlı inşaat
 • F9: hızlı işe alım işlemini
 • F11: hızlı projeler işlemini
 • F8: hızlı kültür işlemini başlatmaktadır.

Civilization VI Trainer İndirme

Civilization VI Trainer oyununu indirmek isteyen oyuncular oyunu internet arama motorları üzerinden gerçekleştirecekleri aramalar sonrası oyunun linkine ulaşabilmektedir. Sonrasında oyuncular oyunu tek bir link olarak ücretsiz bir şekilde indirebilmektedir.

İndirilmiş olan oyun setap’ı çalıştırılmakta ve sonrasında next diyerek ilerlenmekte ve oyunun kurulumu gerçekleştirilebilmektedir.

Oyuncuların bu noktada dikkat etmeleri gereken nokta oyunun Türkçe dil özellikli yamaya sahip olup olmadığına ilişkin olmaktadır. Oyunun Türkçe dil yamasının bulunmaması halinde oyuna ilişkin Türkçe yamanın da indirilerek oyuna entegre edilmesi gerekmektedir.

Civilization VI Trainer Hilesi 2023

Civilization VI Trainer oyununda oyuncuların sıklıkla başvurduğu yollardan olmaktadır hileler. Oyuncular kimi zaman karşılaştığı engelleri aşmak olurken kimi zaman daha güçlü oyun elde etmek amacıyla tercih edilebilmektedir.

Bunun için hileyi açmak amacıyla ‘.zips’ dosyaları ‘.zip’ şeklinde değiştirerek açmaları gerekmektedir. Diğer bir seçenek de oyunun zip programı aracılığıyla açılması olmaktadır. Oyunun açılmasından sonra da birtakım aşamalar bulunmaktadır;

 • Oyuncuların oyunu açmalarından sonra gerçekleştirecekleri ilk adım oyunun menü kısmından gerçekleştirilmektedir.
 • Oyuncular bu alana geldikten sonra alt + tab tuşlarına basarak oyunu alta alması gerekmektedir.
 • Alta alma işleminin ardından indirilmiş olan hile apk dosyasının bulunduğu klasöre gelinerek rar dosyasının içerisinden çıkarılmaktadır.
 • Hileye sağ tıklanarak yönetici olarak çalıştır seçeneği tercih edilmekte ve hile açılmaktadır.
 • ​Ardından kısayol tuşları aracılığıyla aktif ya da deaktif hale getirilerek kullanılabilmektedir.

Civilization VI Trainer Ticaret Hatası

Civilization VI Trainer oyununda oyuncular zaman zaman çeşitli nedenlerle yapay zekayla ticaret gerçekleştirirken temelde iki esas sorunla karşılaşabilmektedir. Bu durumda oyuncular çeşitli aksaklıklarla karışılabilmektedir.

 1. Oyuncuların karşılaşabileceği ilk sorun herhangi stratejik ya da lüks kaynaklı olan ve dönüş başına mümkün olan seviyede altın verilmekte ve sonrasında bana bunun için ne vereceksiniz? Tercih edilmektedir. Al kırılacak, sunulacak olan kaynak amacıyla büyük ölçüde altın almaktadır.
 2. Oyuncuların karşılaşacağı ikinci nokta ise şehirler de dahil olmak üzere ne istenirse istensin anlaşmaların kabul edilene kadar altın koymaya başlanmaktadır. Bu noktada dönüş başına altın haricinde yalnızca normal altın olmaktadır. Ardından ise ihtiyaç duyulan oranda mümkün olacak miktarda azaltılmaktadır.

​Civilization VI Trainer Giriş Hatası

Civilization VI Trainer oyununda karşılaşılabilecek sorunlardan birisini oluşturabilmektedir giriş hataları. Bu duruma oyuncular oyunu exe dosyası üzerinden açabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu