Telefonda Yer Açma Uygulamaları, Programları Güncel 2023

Telefonlar son zamanlarda sadece haberleşme amaçlı kullanımı bıraktı. Telefonlar aynı zamanda eğlence aracı veya anılarınızı, belgelerinizi saklayabileceğiniz bir alet haline geldi. Ancak telefonlarda saklanabilecek olan bilgi de ne yazık ki sınırsız değil her telefonun kendine ait belirli bir depolama alanı oluyor. Bu depolama alanı dolduğunda telefonun işlevi azalıyor, kasılmalar meydana geliyor bazı uygulamalar kullanılamaz hale geliyor ve artık daha fazla bilgi saklayamıyorsunuz.

Bu nedenle de haliyle telefonlarda yer açmak için çeşitli yollar aranıyor. Bu yollar neler telefonda yer açmak için neler yapılabilir? Yazımızın devamında bu sorulara cevap vereceğiz.

Telefonda depolama alanı açmak için birçok yöntem var. Uygulamalar aracılığı ile telefonda yer açmak da bu yollardan yalnızca bir tanesi. Her an bu uygulamalara bir yenisi ekleniyor ancak güvenilir ve en kullanışlısını bulmak bu noktada biraz zor olabiliyor. Bu nedenle onaylı uygulamaları telefonunuzun sahip olduğu app marketlerden indirmeniz en faydalısı olacaktır.

Telefonda Yer Açma iPhone, Samsung, Huwei 2023

Şu an güncel olarak en fazla kullanılan 3 adet akıllı telefon markası var. Bu markalar iphone samsung ve huawei. Bu telefonlarda genelde yüksek depolama alanına sahip telefonlar tercih edilse de bir noktada bu hafıza da artık yeterli gelmemeye başlayabilir. Bu durumda ne yapılabilir?

İphone telefonlarda yeriniz mi doldu? O halde yapmanız gerekenlerden bahsedelim. İlk iş artık güncel olarak kullanmadığınız bazı uygulama dosya vesaire gibi bazı fazlalıklardan kurtulmak olacak. Bu işlemi yapmanıza rağmen hala yeterli alanı bulamıyorsanız bu durumda bazı dosyaları icloudda yedekleyerek telefonunuzdan tamamen silebilirsiniz. Veya telefonunuzda tuttuğunuz önemli bazı şeyleri bilgisayarınıza aktararak telefonunuzda daha fazla yer açabilirsiniz. Böylece telefonunuzu ilk günkü gibi kullanabilirsiniz.

  • Android işletim sistemine sahip olan samsung ve huawei marka telefonlarda yer nasıl açılır? Bu telefonlara öncelikle hafıza kartı kullanabilirsiniz. Hafıza kartı kullanımını destekleyen bir telefona sahipseniz bu kartlar sayesinde telefonunuzun depolama alanından büyük ölçüde tasarruf edebilirsiniz.
  • Dropbox adlı uygulama sayesinde dosya, belge, medyalarınızı bu uygulama içerisine aktarabilirsiniz sonrasında da telefonunuzdan bu belgeleri silebilirsiniz. Bu sayede telefonunuzda yer açabileceksiniz.
  • Bunun yanı sıra aynı işlemi Google drive aracılığı ile de yaparak da gerçekleştirebilirsiniz.
  • Telefonda sakladığınız uygulama harici her şeyi bilgisayarınıza aktarıp daha sonrasında aktarılmış dosyaları bilgisayardan silerek de alan açabilirsiniz.

Telefonun Hafızasında Yer Açma Nasıl Yapılır? 2023

Telefonda yer açmak aslında oldukça basit bir işlemdir. Telefonunuzun markası veya işletimcisi ne olursa olsun yapabileceğiniz bazı genel şeyler var. Bunlar bazı belgeleri ve medyaları bilgisayara aktarıp telefondan silmek, hafıza kartı kullanmak ve bazı depolama uygulamalarını kullanmak olabilir. Bu yöntemler sayesinde kolayca telefonda yer arttırılabilir.

En Kolay Telefonda Yer Açma Yöntemleri

Telefonda yer açma yöntemleri telefonlara göre bazen değişiklik gösterse de temelde ortaktır. Mesela belgeleri bilgisayara aktardıktan sonra telefona atılan format sayesinde hem telefon ilk elinize aldığınız zamanki kadar boş hem de hızlı olacaktır. Hafıza kartını destekleyen telefonlarda hafıza kartı kullanımı sayesinde de yerden oldukça tasarruf edilir. Bunun yanı sıra Google drive veya icloud gibi sanal depolar sayesinde yedeklenen şeyler silinerek yer açılabilir.

Yeterli Alan Yok Problemi Nasıl Giderilir?

Telefonlarda depolama alanı azaldığı zaman ne yazık ki telefon işlevleri yavaşlar ve bazı uygulamalar kullanılamaz hale gelir. Bu gibi durumlarda yeterli alan yok problemi ile karşı karşıya kalınır. Bu problemi gidermenin en kestirme en basit ve en etkili çözümü ise belgeleri başka bir yere aktardıktan sonra telefonu fabrika ayarlarına geri döndürmektir. Bu sayede telefonun işlevi de artacaktır. Ancak bunun harici genel bir temizlik yerine kısmi temizlik de yapılabilir. Yani kullanılmayan uygulama ve belgeler silinebilir. Bu sayede telefondan gereksiz kalabalık uzaklaşmış olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu