Mount & Blade: Warband Hileleri 2023

İlk öncelikle Mount & Blade’i tanıyalım. Mount & Blade oyunu serisi, Türk oyun şirketi TaleWorlds tarafından geliştirilen ve ilk oyunu 6 Eylül 2008’de piyasaya sürülen Mount & Blade olmak üzere 4 adet video oyunu yayınlamıştır.

İlk oyun Mount & Blade de sadece tek oyunculu olarak oynanılabiliyordu fakat, 2. oyun Mount & Blade: Warband ile tek oyunculu oyunun yanında çok oyunculu biçime geçen bu video oyunu daha sonraki Mount & Blade:Ateş ve Kılıç’ta da tek oyunculu, çok oyunculu  oynanabilmektedir. 27 Eylül 2012’de duyurulan serinin son oyunu Mount & Blade II:BannerLord’da  tek oyunculu ve  çok oyunculu biçimde olması beklenmektedir.

Mount & Blade: Warband için Oyun Kurmak

Oyun içerisin de açılan menüde yeni oyun sekmesinden oluşturmak istediğiniz karakterinizin özelliklerini hayal dünyanızda ki karakterin kriterlerine göre seçerek karakterinizi oluşturabilirsiniz.

Oluşturduğunuz karakterin ardından hikayesini seçmeniz gerekmektedir. Oyun içerisinde her karakterin bir hikayesi , her eşyanın bir geçmişi vardır. İsterseniz bir demirci, bir hırsız veya göçebe olabilir isterseniz bir çiftçi ailesi mensubu veya esir düşmüş soylu ailesi mensubu olabilirsiniz.

Hikayenizi seçtikten sonra oluşturmuş olduğunuz karakterinizin uyruğunu seçebilirsiniz. Krallıklar; Nord Krallığı, Veigar Krallığı, Sarranid Sultanlığı, Kergit Hanlığı ve Svadya Krallığı.

Nord Krallığı piyade kuvvetleri olarak en güçlü krallıktır. Bunun sebebi de kullandığı zırh ve silahların üstünlüğü bakımından ve askerlerin tecrübeleri ve yetenekleri bakımından üstündür.

Rodok Krallığı’nın en önemli kuvveti okçulardır. Okları çok ağır ve tetikli yayları iyi işlenmiş olduğundan önemli garnizon kayıplarına sebep olmaktadır. Dez avantajı ise tetikli yaya ok yerleştirmek uzun sürmektedir.

Vaeigar Krallığı’nın özelliği okçularının iyi olmasıdır. Zırhları olmadığı için atlıları hızlıdır ama piyadeleri güçsüzdür yani kötüdür.

Sarranid Sultanlığı’nın hem atlıları hem piyadeleri ve hem okçuları iyidir. Nedeni ise zırhları çok iyidir. Yani Sarranid Sultanlığı’nı seçerseniz kazanan siz olabilirsiniz.

Kergit Hanlığı genellikle süvarilerden oluşur ve bu suvariler piyadelerin düşmanıdır. Kergit okçularının farkı ise atlı okçular olmasıdır ve Ketgitliler Türklere benzetilir.

Mount & Blade: Warband Hileleri

  • Mount & Blade oyunun başlatırken ayar ile tüm hileleri izin ver butonunu aktif etmeniz gerekmektedir.
  • İzin verildiği taktirde oyunun izin verdiği hileleri gerçekleştirebilirsiniz (para, silah, asker, vs.)
  • Oyunun izin verdiği kombinasyonların ve algoritma hilelerinin yanı sıra bir de 3. parti yazılım chat programları bulunmaktadır.
  • Bunlara karşı dikkatli olunmalı eğer dikkatli olunmazsa kişisel bilgilerinizin ele geçirilmesi ihtimali söz konusudur.

Mount & Blade: Warband Hilelerine Nasıl Ulaşabilirim?

Bu hilelere Telegram gruplarında “Mount & Blade Hileleri” olarak araştırırsanız Telegram’da bulunan hile komutları ve tuş kombinasyonlarına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Telegram gruplarında çalışan hileler olabileceği gibi sizi yanıltan ve yanlış bilgiler paylaşanlarda olacaktır. Bu sebepten dolayı en çok tercih edilen grupları kullanmanızda fayda var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu