Snapchat Görüldü Atmadan Mesaj Okuma Yöntemleri

Snapchat kullanan kişilerin cevabını aradığı sorulardan birisi de görüldü atmadan mesaj görmek olmaktadır. Sizler için hazırladığımız bu içerikte, snapchat görüldü atmadan mesaj görmek konusuna cevap bulmaya çalışacağız. Snapchat, akıllı telefonlar için geliştirilen bir sosyal medya uygulamasıdır. Anlık mesajlaşma, fotoğraf ve video paylaşımı, interaktif oyun hizmeti sunmaktadır. 2011 yılında ortaya çıkan ve sonrasında hızla popülerleşen Snapchat uygulaması başta gençler olmak üzere tüm yaş grupları tarafından kullanılmaktadır.

Snapchat kullanan kişilerin sormuş olduğu Snapchat görüldü atmadan mesajları görme yolları sorusuna yakından bakalım. Arkadaşınızın size gönderdiği fotoğraf, video veya sohbet içeriğini açtığınızda normal şartlarda “Görüldü” bilgisi arkadaşınıza iletilir ve bunu kapatmanız uygulamanın doğası gereği mümkün değildir. Ancak bu yazımızda sizlere aktaracağımız yöntemler sayesinde arkadaşınız fark etmeden mesajları okuyabileceksiniz. Gelin başlayalım.

En çok bilinen yöntemlerden birisi, mesajı açmak için ilgili ekranı sola kaydırırken işlemi yarıda kesmenizdir. Yani sola kaydırma yaparken tamamen kaydırmak yerine, bir miktar kaydırma yaptığınızda sohbet içeriğinin de bir kısmını okuyabileceksiniz. Bu yöntem yıllardan beri kullanılmakta olup, herhangi bir sorun da teşkil etmemektedir. Ancak dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Eğer sola doğru kaydırırken, ilgili pencereyi elinizden kaçırmanız durumunda mesajı direk görmüş sayılacaksınız. Bu durumu yaşamamak için kullanıcıların Snapchat görüldü atmadan mesajları görme yolları sorusu tekrardan gündeme geliyor. İkinci yöntem olarak daha etkili ve güvenli bir yoldan bahsedeceğiz. Bu yöntem sayesinde dilediğiniz kişinin mesajını, arkanızda hiçbir iz bırakmadan rahatça okuyabileceksiniz.

Snapchat Görüldü Atmadan Mesajları Nasıl Görebilirim?

Eğer sohbeti sola kaydırarak içeriğin bir kısmını görmek size yeterli gelmediyse ve Snapchat görüldü atmadan mesajları nasıl görebilirim sorusuna cevap arıyorsanız ikinci başlığımıza geçelim. Bu yöntem de, ilk yöntemde olduğu gibi genel olarak kullanılan görüldü atmadan mesajları okuma konusunda kullanılmaktadır. Siz bir mesajı gördüğünüzde, karşı tarafın bunu anlamasını sağlayan sistem aslında internet üzerinden olmaktadır. Yani siz bir mesajı okuduğunuz anda, Snapchat sunucularına bilgi gidiyor. Peki bunu nasıl engellersiniz? Aslında çözüm oldukça basit.

Eğer siz mesajı okuduğunuz anda bir internet bağlantınız olmazsa karşı tarafa da bilgi gitmeyecektir. Bunun için yapmanız gereken şey oldukça basit. Öncelikle Snapchat uygulamasını açın. Ardından internet bağlantınızı kesin. Bunu uçak modunu açarak veya hem WiFi hem de hücresel bağlantınızı keserek yapabilirsiniz. En son olarak da okumak istediğiniz mesaja girebilirsiniz. Bu sayede internetiniz kapalı bir şekilde mesaja girmiş olacak ve okumuş olacaksınız.

Snapchat Mesajlar Siliniyor Mu?

Dahası da Snapchat serverları, internetiniz kapalı olduğu için mesajı okuyup okumadığını bilemeyecek. İşte bu kadar kolay. Ancak burada bilmeniz gereken bazı detaylar da var. Snapchat görüldü atmadan mesaj okuma nasıl yapılır sorusuna cevap bulmamızla birlikte, mesajı okuduğunuza dair bilgi cihazın içerisine kaydedilmiş olacak. Yani internetiniz kapalı olsa bile mesajı açtığınız cihaz önbelleğinde kayıtlı oluyor. Önbellek dosyasını silmediğiniz taktirde, uçak modunu da devre dışı bırakmanızla beraber mesaj direk olarak okundu durumuna geçecektir. Snapchat görüldü atmadan mesajları görme yolları sorunuzda, son adım olarak önbelleği silmek kaldı.

Snapchat Görüldü Atmadan Mesaj Okuma Sonrasında Önbellek Nasıl Silinir? Bunun için yapmanız gerekenleri listeleyelim. Öncelikle profil resminize veya bitmojinize tıklayın ve sağ üstte bulunan ayarlar başlığına ya da ayarlar ikonuna tıklayın. Ardından ayarlar sayfası içerisinde Hesap İşlemleri başlığının altında bulunan “Önbelleği Temizle” butonuna tıklayın. Açılan pencerede sizden bir onay alınacak. “Sil” butonuna basarak işlemi onaylayın.

Önbelleği silmenizle beraber artık mesajı okuduğunuza dair herhangi bir iz kalmayacak. Ayrıca önbellek silme işlemi, cihazınız içerisine kaydolan hiçbir içeriği silmez. Yani anılarınız, bana özel’de sakladığınız fotoğraflar, sohbetler içerisinde kaydettiğiniz resim, video vb. içeriklerin hepsi kalır. Önbelleğin esas amacı, yazılımsal olarak bazı içeriklerin hızlı yüklenmesini sağlamaktır. Genel olarak uygulama içi yaşanan hatalar sebebiyle bir çözüm yolu olarak kullanması veya telefonun saklama alanının dolmasıyla beraber bu özelliğin kullanılması önerilir.

Snapchat Mesajlarını Okundu Olmadan Görme Hilesi

Ancak bizim kullanma sebebimiz, mesajı okuduğumuza dair ilgili bilginin önbelleğe kaydolmasından kaynaklanır. Önbellek silme işleminizden sonra snapchat uygulamasını da arka plandan durdurmalısınız. Sonrasında uçak modunu kapatabilir ve cihazınızı tekrardan internete bağlayabilirsiniz. Snapchat uygulamasına girdiğinizde ise herhangi bir sorun olmayacaktır çünkü arka planda gerekli olan önbellek dosyalarını da sildiğiniz için okuduğunuza dair herhangi bir işaret kalmamıştır. Bu yazımızda, pek çok kullanıcının merak konusu olan Snapchat görüldü atmadan mesaj görmek 2023 ile ilgili sorularınıza cevap bulmuş olduk. Umarız faydalı olmuştur. Sorularınız olursa yorum bölümüne bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu