En Güzel İnstagram Filtreleri ve Efektleri 2023

En popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan instagram, kullanıcılarına filtre ve efekt özelliği sunuyor yazımızda bu konumuzu ele aldık. Bu özellikler sayesinde kullanıcılar eğlenceli vakit geçiriyor Keyifli zaman geçiren instagram kullanıcıları, paylaştıkları video ve fotoğraflarda filtre ve efektleri kullanıyor. İnstagram kullanıcıları beğendikleri efektleri kullandıktan sonra kaydediyor sevdikleriyle dm yoluyla paylaşabiliyor aynı zamanda bu efektleri canlı yayınlarda da kullanabiliyor.

Kaydedilen instagram filtre ve efektlerin kullanılması ile instagram algoritması kullanıcıların zevkini tanır ve yeni öneriler sunar. Böylece kullanıcılar da filtre ve efekt araması yapmadan instagram önerilerinden seçim yapar. Bu yazımızda en popüler olan güzel instagram filtreleri ve efektleri kullanarak vakit geçiren sosyal medya kullanıcılarının cevabını merak ettiği soruları inceledik.

İnstagramda Efekt Bulamama Sorunu ve Çözümü

En çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan instagram, kullanıcılarına çeşitli video ve fotoğraf efekti sunuyor. Neredeyse bütün instagram kullanıcıları paylaştıkları video ve fotoğraflarda bu efektleri kullanıyor. Ancak kullanılan bu efektler bazen görünmüyor ve kullanıcılar bu efektleri bulamıyor. Bu durum instagram kullanıcılarının efekt kullanımını engelliyor.

İnstagram üzerinden hikaye paylaşılırken bazı hatalar meydana gelebiliyor. Hikaye oluştururken hata alan kullanıcılar yeni bir hikaye oluşturmak istediği zaman efektleri bulamıyorsa bu hata efekt kullanımını engeller.

Efekt bulamama hatasının çözümü oldukça basittir. Bu hatayı alan kullanıcılar, telefonlarından gereksiz dosyaları silmeli ve gereksiz çalışan uygulamaları kapatmalıdır. İşlemler tamamlandıktan sonra instagram uygulaması kapatılıp tekrar açılmalıdır.  Kullanıcılar yeni bir hikaye oluşturmak istedikleri zaman efektlerin görünür olduğunu görecektir.  

İnstagram En İyi Filtreler ve İsimleri

Merak edilen soruların başında instagram en iyi filtreler ve isimleri geliyor. Bütün instagram kullanıcıları en güzel filtreleri kullanarak video ve fotoğraf paylaşımı yapmak istiyor. Ancak birçok filtre arasından en güzelleri bulmak oldukça zahmetlidir. Biz de sizler için en güzel filtreleri araştırdık.

Filtreleri aratıp kullanan instagram kullanıcıları bu filtreleri kaydedebilir. Kaydedilen bu filtreler sayesinde instagram size özel filtre önerileri sunacaktır. Çünkü instagram bir algoritmaya bağlı çalışır. Zamanla bu algoritma sizin zevkinizi tanıyacak ve buna karşılık size önerilerde bulanacaktır.

En iyi filtreler ve isimleri;

DreamsLight leak
OrangeMockup
CactusVintage
GlitterLydllic
CandyDisney
GlossaryAurora

İnstagramda Canlı Yayında Filtre Nasıl Yapılır?

İnstagramda canlı yayında filtre yapabilmek için belirli adımların izlenmesi gerekiyor. Bu adımlar;

  • İnstagram uygulaması açılır ve kamera simgesine dokunulur.
  • Canlı yayın seçeneğine tıklanır.
  • Canlı yayını başlatmaya hazır olunduğunda KAYDET butonu tıklanır.
  • Canlı yayın açıldıktan sonra alt tarafta bulunan menüden efekt yüzü simgesine giriş yapılır.
  • Kullanılan bütün filtreler sıralanacaktır. İstenilen filtre seçilerek canlı yayın yapılabilir.

İnstagram Komik Efektler

Kullanıcılar tarafından en çok sevilen efekt çeşitlerinin başında komik efektler geliyor. İnstagram kullanıcılarının bu efektleri kullanabilmek için arama bölümüne “Funny” yazmaları yeterlidir. En popüler komik instagram efektleri;

Puppy
Flappy Bird
Plastic Surgery Filter
Sunglasses
Spider Filter
Heart Eyes
Disney
Kylie Jenner Makeup

İnstagramda En Popüler Efektler 2023

İnstagram kullanıcılarının severek kullandığı en popüler efektler sırasıyla şunlardır;

Dreams Efekti
Puppy Efekti
Orange Efekti
Lydllic Efekti
Disney Efekti
Aurora Efekti
Frecle Efekti
Butterflies Efekti
Flappy Bird Efekti
Plastic Surgery Filter Efekti
Vintage Efekti
Mockup Efekti
Light leak  Efekti
Glossary  Efekti
Candy Efekti
Cactus Efekti
Glitter Efekti
Heart Eyes Efekti
Kylie Jenner Makeup Efekti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu