Ücretsiz Logo Tasarımı Yapma Programları 2023

Logolar, işletmelerin kurumsal kimliğini belirleyen en önemli yapıtaşlarından bir tanesidir hiç şüphesiz. Kişiler logonuzu gördüğü an nasıl bir markanız olduğuyla alakalı birtakım fikirler edinir. Bu sebeple logolar şirketin karakteristik özelliklerini vurgulamalıdır. Logo tasarım birçok durumda firmanıza destek sağlayan bir faktör olduğundan bu konu son derece önemlidir.

Bu yazıda ücretsiz logo tasarım programları konusunda tavsiyeler veriyor olacağız. Böylece kendi logonuzu kendiniz tasarlayabilir hale geleceksiniz. Unutmayın ki tutarlı bir şirketin muhakkak logosu olmalıdır.

Logaster

Logaster, dünya genelinde öne çıkması ile büyük bir kitle tarafından bilinen ve sevilen ücretsiz logo tasarım yapma programlarından biri oluyor. Ücretsiz olmasının yanı sıra Türkçe dil özelliğinin bulunması da bir hayli dikkat çekicidir. Bu program sayesinde antetli kağıt, zarf ve çeşitli kartvizit baskı türlerini hiç kendinizi yormadan keyifli bir biçimde tasarlayabilirsiniz.

Logaster sayesinde 4 adımda şirket logonuzu ortaya çıkarabilirsiniz. Logonuzun kendine özgü olması açısından hazır şablonları kullanmak yerine daha çok müdahale edebileceğiniz iskeletleri seçmeye özen göstermelisiniz. Aksi halde sektörde yer alan birçok işletmenin logosu ile sizin logonuz çeşitli benzerlikler göstermeye başlayabilir. Dikkatli olmakta yarar var

Ucraft

Ucraft, ücretsiz logo tasarım programı kategorisinin en ilgi çeken temel programlarından bir tanesi olmayı sonuna dek hakkediyor diyebiliriz. Evet, bu platformda da her şey tepeden tırnağa ücretsiz şekilde belirlenmiştir. Ekranınızda gördüğünüz komut bölgelerinden rahatlıkla logonuzu tasarlayabilirsiniz. Tasarıma dair ipuçlarını da sayfaların kenar kısımlarında görmeniz mümkündür.

Logonuzu meydana getirmek için gerekli adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. İçerisinde yer alan icon türleri nedeni ile biraz karikatür formuna sahip olduğunu söylemeliyiz. Böyle bir logo sizin için uygunsa sorun yok demektir. Birçok kişi çizgi dizi formunda olan logolardan fazlasıyla hoşlanıyor. Bu tür logoları daha kullanışlı bulan bireyler var. Tabii bu durum göreceli bir biçimde değişiyor

Özellikle hamburgerci, pastacı ve dondurmacı gibi yerlerde karikatürize edilmiş karakterlerin yer aldığı logolar oldukça revaçtadır. Ucraft size en iyi tasarımları vadetmiyor, direkt olarak sunuyor. Ufak rötuşlarla en uygun logo tasarımını saniyeler içerisinde oluşturabilir, bilgisayar ya da telefonunuza temel dosyayı kısacık bir zaman diliminde indirebilirsiniz. Böylece hiçbir işiniz de aksamamış olur.

Shopify Online Logo Maker

Ücretsiz logo tasarım siteleri denildiği an akla gelen ilk seçeneklerden bir tanesi de Shopify Online Logo Maker oluyor. Burada kısa bir zaman içerisinde logonuzu meydana getirebilirsiniz. Tasarım meselesinde herhangi bir uzmanlığa dahi gereksinim hissetmeden bütün süreci adım adım tamamlamış olacaksınız. Bir yandan da çok büyük bir keyif duyacaksınız. Bir şeyler üretmek size iyi gelecektir.

Ufak işletmeler ve online yönlü ilerleyen iş girişimleri, Shopify’ın binlerce ikondan oluşan görsel kütüphanesinden yararlanarak eşi benzeri olmayan, sade yapılı logolar hazırlamanıza zemin hazırlıyor. Bunun yanı sıra bahsi geçen görsel içerikli kütüphanenin de durmaksızın yenilendiğini hatırlatmak istiyoruz. Shopify’da fikrinizi net biçimde yansıtacağınız her müdahaleyi de gerçekleştirebilirsiniz.

Shopify, kaydolmadığınız sürece size tasarım yapmanız için imkan sunmuyor. E-posta adresinizle beraber sisteme kaydolarak diğer tasarım özelliklerinden de aktif bir biçimde faydalanmaya başlayabilirsiniz. Tasarımın detaylarına inmek ve bir nebze de olsa daha ayrıntılı bir logo hazırlamak istiyorsanız tercihiniz her daim Shopify’dan yana olmalıdır. Özgür bir tasarım için burası oldukça uygun.

Ücretsiz Logo Tasarım Uygulaması

  • Canva
  • Graphic Springs Logo Creator

Canva

Elbette ki ücretsiz logo tasarım uygulaması dendiği an akla Canva gelir. Canva, son zamanların en iyi ücretsiz logo tasarım sitelerinden bir tanesi oluyor. Öyle ki, ücretsiz versiyonu ile bile birçok adımı ergonomik temeller üzerinde gerçekleştirebiliyorsunuz. Tabii dilerseniz ücretli formunu da satın alabilirsiniz. Bu site sayesinde sosyal medya içerikleri üretebilir, özgeçmiş tasarımı yapabilir, logonuzu hazırlayabilir hatta telefonunuz için duvar kağıdı bile oluşturabilirsiniz.

Canva ile yapabileceklerinizin sınırı yok. Dilediğiniz gibi rengarenk tasarımlar yapabilirsiniz. Üstelik Canva programı, ara yüz açısından da son derece keyifli bir deneyim sunuyor. İster bilgisayarda online olarak kullanın, isterseniz de telefonunuza Canva’nın mobil programını indirerek uzandığınız yerden sosyal medya hesaplarına tasarımlar oluşturun. Bu program sayesinde tasarım işleri artık daha keyifli!
Bir diğer ücretsiz logo tasarım uygulamasına geçelim!

Graphic Springs Logo Creator

Graphic Springs Logo Creator, listemizde yer alan en güçlü tasarım programlarından bir tanesi olarak dikkat çekiyor. Bahsi geçen online tasarım sitesi, bir uygulama şeklindedir. Kontrol bende olsun, dilediğim tasarımı yapayım diyenlerin uğrak durağı olan bu sitede profesyonel resim düzenleme imkanı da buluyorsunuz.

Bunun yanı sıra sitenin grafik tasarım departmanı için oluşturulmuş olan takımından sizin için logo tasarlamalarını belli bir meblağ karşılığında rica edebiliyorsunuz. Bu da aslında tamamen profesyonel olan grafik tasarımcılardan kusursuz bir hizmet alabileceğinizi gösteriyor. Özgün bir logo yakalamanın en önemli yolu bu diyebiliriz.

Ücretsiz logo tasarım programlarının içerisinde bulunan Graphic Springs’in sağladığı ara yüz de tam olarak kullanıcı dostu formdadır. Bu yüzden tasarımlarınızı yaparken ayrı bir keyif duyarsınız. Sizi tasarım konusunda uzman ve işinin ehli bir tasarımcıymışsınız gibi hissettirir. Bu da tasarımlarınıza göstereceğiniz özveriyi arttıran bir durum olarak dikkat çeker.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu