Gümüş Kg Fiyatı 2023 – Külçe Gümüş Fiyatları

Gümüş beyaz renkte var olan parlak elementlerdir. Altından sonra en çok tercih edilen takılar gümüşlerden elde edilmektedir. Günümüz itibari ile ekonomik değerlerin yükselmesi ile birlikte gümüşte de fiyat farklılıkları gözlemlenmiştir. Gümüş fiyatları 2023 itibari ile oldukça yükselmiştir. Buda yatırımcıların gümüşe olan ilgisini arttırmaktadır. Gümüş yatırımları gram veya kilo üzerinden yapılmaktadır. Kişiler kendi bütçelerine göre gümüş yatırımı yaparak kar sağlayabilmektedir. Her geçen gün değişmekte olan gümüş fiyatları an itibari gram gümüş 10.02 liradan alıcı bulmaktadır. Alınan gümüşün satışı ise 10.04 liradan yapılmaktadır. Saf külçe gümüş olarak alıp yatırım yapmak isteyenler 10.023.27 lirayı gözden çıkarması gerekmektedir.

Gümüşün miktarına göre yatırımın boyutu da artmaktadır. Yatırımı katlamak, adına saf gümüşü külçe olarak almak çokta kıymetli olacaktır. Gümüşü işlenmemiş olarak elde tutmak daha mantıklıdır. Çünkü gümüş işlendiğinden farklı elementlerle bileşerek değerini kaybeder. Buda yatırımcılar için zarar demektir. Gümüş yatırımcıları bu konuda dikkatli olmalıdır.

2.El Gümüş Kg Fiyatı 2023

Elbette ki sıfır olarak aldığın gümüş fiyatı ile ikinci el gümüş fiyatı aynı olmayacaktır. 2.el gümüş kg fiyatı 2023 yılı itibari ile daha da artsa da sıfır gümüş fiyatına göre çok daha makuldür. Gümüşün ağırlığına, ayarına göre ikinci el gümüş fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Bunun yanı sıra ikinci el gümüşler türe göre de farklılık göstermektedir. Genellikle satıcılar sıfır gümüş fiyatlarından daha düşük ikinci el gümüş satışı yapsa da her satıcının satış ilkesi farklıdır. Bu yüzden ikinci el gümüş alırken kaş yaparken göz çıkartmamaya özen göstermek gerekir. 

İkinci el Gümüş Kg Fiyatı 2023 her gümüşe göre farklılık göstermektedir. Amacınız yatırım ise gümüşçüler ve bankalardan gümüş alımı yapmak çok daha sağlıklıdır. Ancak kişisel olarak gümüş takı merakınız varsa ikinci el gümüş satan antikacılar, hurdacılar çok daha caziptir. Gümüşte de kolayca sahtecilik yapılabilmektedir. Bu yüzden güven duymadığınız bir satıcıdan gümüş alışverişi yapmamanız maddi ve manevi açıdan yarar sağlayacaktır.

Gümüş Kg Fiyatı Grafik 2023

Gümüş Kg Fiyatı Grafik 2023 oldukça ilginç seyir etmektedir. Hafta başına bakıldığında inişli çıkışlı olmasına rağmen hafta ortalarında hareketlilik sağlayarak oldukça yükselmektedir. Gümüş yatırımı yapmak isteyen kişiler gümüş iniş çıkışlarını mutlaka takip etmelidir. Özellikle haftalık, aylık ve yıllık süreçler yatırımcılar için büyük önem taşımaktadır. Grafik analizlerine bakarak gümüş üzerinden gelir sağlayabilirsiniz. Grafik analizleri her an değişiklik gösterebilmektedir. Bu yüzden anlık verilerin değerlendirmesi borsa aracılığı ile yapmak çok daha doğru olacaktır.

Gümüş Kg Fiyatı Grafik 2023 çizelgesinde de görüldüğü gibi oldukça değişkendir. Bu yüzden net bilgiler için sürekli olarak takip alışkanlığı kazanmak, yatırımlarınızın daha karlı hale dönüşmesi için şarttır. Ekonomik gelişmeler her yatırımın seyrini değiştireceğinden akılcı davranmak çok önemlidir.

Banka Gümüş Fiyatları 2023

Gümüşün gün be gün değer kazanması ile yatırımcılar adeta birbiri ile yarışır hale geldi. Banka gümüş fiyatları 2023 yılı itibari ile oldukça caziptir. Piyasa değerinin bir tık altında olan banka gümüşleri uzun vadede değerlendirildiğinde güzel yatırım sağlayabilmektedir. Bankadan alınan gümüşler çok daha güvenli olabilmektedir. Bu yüzden bankanızdan kolaylıkla gümüş alım satımı yapabilirsiniz. Gümüşçülerden tek farklı gümüşlerinizi daha uygun fiyata alabilme olanağı sağlamasıdır.

Banka Gümüş fiyatları 2023 yılında yatırımcılara kar getirecek bir deneyim sunmaktadır. Banka gümüş hesabı açarak gümüşlerinizi değerlendirebilirsiniz. Her banka gümüş hesabına sıcak bakmayabilir. Bu yüzden gümüş hesabı açan bankalardan bilgi almanız yatırımınızın doğru değerlendirmeniz için bir fırsat olacaktır. En çok gümüş hesabı açılan bankalara örnek verelim.

Vakıf Katılım Gümüş Hesabı

ALIŞ FİYATISATIŞ FİYATI
9.97 Türk Lirası9.99 Türk Lirası

Deniz Bank Gümüş Hesabı

ALIŞ FİYATISATIŞ FİYATI
9.93 Türk Lirası9.95 Türk Lirası

Türkiye Finans Gümüş Hesabı

ALIŞ FİYATISATIŞ FİYATI
9.93 Türk Lirası9.95 Türk Lirası

Kuveyt Türk Gümüş Hesabı

ALIŞ FİYATISATIŞ FİYATI
9.94 Türk Lirası9.97 Türk Lirası

Gümüş Külçe Nerede Bozdurulur?

Yatırım odaklı gümüşlerinizi elden olmak sureti ile gümüşçülerde güvenle bozdurabilirsiniz. Gümüş külçe nerede bozdurulur sorusu gümüş yatırımcıları için merak konusudur. Elbette ki gümüş bankada gümüş hesabındaysa bankaya bozdurulmalıdır. Bunun haricinde kişiler bireysel olarak online satış üzerinden de anlaşma yaparak satış yapabilirler. Ancak böyle bir alışverişte güven çok önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu