Getir Kurye – Getiryemek Kurye Başvuru Yapma 2023

Getir, teknolojinin gelişmesiyle birlikte son yıllarda evden telefon veya bilgisayar üzerinden yapılan alışverişleri kolaylaştırmış bir platformdur. Gece gündüz demeden her türlü ihtiyacın sipariş verilebileceği bu platform sayesinde kolaylıkla oturduğunuz yerden ihtiyaçlarınızı giderebiliyorsunuz. Dakikalar içinde teslimat yapılabildiği için bu platform tüketiciler tarafından son zamanlarda çok fazla tercih edilmeye başlanmıştır.

Tüm bunların yanı sıra yemek siparişlerinizi de bu platform üzerinden verebiliyorsunuz. Tüm bunlara bakıldığı zaman Getir firmasının kuryelerinin de fazla ve işinin ehli olması gerektiği kanısına varıyoruz. Özellikle iş arayanlar için bahsedeceğimiz Getir kuryesi nasıl olunur ve maaşları nasıldır konulu yazımızı okumaya devam edin.

Getir Kurye Başvuru Şartları Güncel 2023

Getir gibi güvenilir bir firmanın kuryesi olmak motor kullanmayı bilen insanlar tarafından güzel bir iş imkanı olarak görülmekte ve şartları da araştırılmaktadır. Getir kuryesi nasıl olunur aranan şartlar nelerdir bunları incelediğimizde çok zor şartlar olmadığını da görüyoruz. Getir kuryesi olmak için gereken şeyler başlıca şunlardır;

 • 18 yaşından büyük olmak
 • En azından ilkokul mezunu olmak
 • Aktif ve iyi bir şekilde motor kullanabiliyor olmak
 • A1 ve A2 sınıfı ehliyet sahibi olmak
 • Siparişleri olabildiğince hızlı ve güvenle götürebilecek olmak
 • Takım çalışmasına uygun olmak
 • Esnek çalışma saatlerine ayak uydurabilecek olmak
 • Teknolojiden anlıyor olmak

Bu şartları taşıyanlar Getir kuryesi olmak için başvuru yapabilir ve uygun görüldükleri takdirde çalışmaya başlayabilir.

Getir Kurye Maksimum ve Minimum Maaşları 2023

Getir kuryesi olmak isteyenler verecekleri emeğin karşılığını alıp alamayacaklarını öğrenmek amacı ile en çok bu konu hakkında araştırma yapmaktadırlar. Getir kuryelerinin maaşları belli şartlara göre belirlenir ve ödemesi yapılır. 2023 yılı itibari ile Getir kuryelerinin bilinen minimum maaşları 4.000 TL’den başlamaktadır. Maksimum 6.000 TL civarı bir ödemeden bahsetmek de mümkündür.

Kuryeler bu fiyatları yaklaşık olarak 12-15 saat arası çalışarak elde etmektedir. Ancak çalışma saatleriniz bu saatlerin dışına çıkar ve artarsa bu durumda da maaş artar. Bu maaş artışını prim olarak adlandırmak daha doğru olacaktır çünkü maaşınız harici teslim ettiğiniz ürünlerin sahipleri sizlere sistem üzerinden bahşiş de aktarabilmektedir.

Bunun yanı sıra teslim ettiğiniz paket sayısı ve gitmiş olduğunuz kilometre başına da belli miktar ek ücret alırsınız. Daha fazla kazanmak isteyen bir kurye çalışması gereken saatler haricinde ekstra çalışma saatlerine de kalabilirler. Bilinen saat başı ücret 30 TL civarında bir ücrettir bu da yaklaşık asgari ücrete tekabül etmekte. Verilen maaşların haricinde bir de ek olarak yemek parası ödemesi de vardır.
Bilindiği üzere Getir yurtdışında da faaliyet gösteriyor. Yurtdışındaki kuryelerin kazancına da bir göz atalım.

 • Almanya’da çalışan bir Getir kuryesi saat başına 18 Euro almaktadır.
 • İngiltere’de çalışan bir Getir kuryesi saat başına 10 Euro almaktadır.
 • Amerika’da çalışan bir Getir kuryesi saat başına 15 Dolar almaktadır.
 • Ülkemizi de bu listeye dahil edecek olursak Türkiye’de çalışan bir Getir kuryesi saat başına 30 TL almaktadır.

Getir Kurye Çalışma Sistemi Nasıldır?

Getir kuryelerinin çalışma şartlarının rahat olduğu söylenmektedir ancak hız ve dikkat gibi konulara da oldukça önem verildiği bilinmektedir. Getir kuryeleri hazırlanan siparişleri verilen adreslere olabilecek en kısa zamanda ve ürünlere hiçbir şekilde zarar gelmeden götürmek zorundalar. Kuryeler sürekli denetleme altındadır. Bunun sebebi hem müşteri memnuniyeti hem de kuryenin hayatının güvende olmasını sağlamaktır. Güvenli sürüş için 70-80 km hızın aşılmaması gerektiği de bilinenler arasında. 

Getir Kuryelerinin Aylık Gelirleri Ne Kadardır?

Getir kuryelerinin esnek ve uzun çalışma saatleri karşılığında aldığı ücretlerin yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Getir kuryeleri aldıkları sabit maaşın yanı sıra aldıkları ekstra ücretler ile de ayı rahatça geçirebildiklerini söylüyorlar. Getir kuryeleri verilen sabit maaş haricinde katetmiş oldukları yola göre km başına para da alıyorlar. Bunlar konum izleme sistemi aracılığı ile izlenerek ödemesi sağlanıyor. Aynı zamanda da teslim etmiş oldukları paket sayısına göre de ücret alabiliyorlar.

Bunların yanı sıra yemek ücreti ödemesi ve bahşiş sistemi de mevcut. Bahşiş sisteminde kuryeler müşteriler tarafından uygun görüldüğü taktirde online bahşiş sistemi ile bahşiş alabiliyorlar. Uygulama üzerinden sipariş tesliminden sonra siparişini teslim alan müşteri istediği miktarda bahşişi seçerek direkt olarak kuryenin banka hesabına aktarabiliyor. Bu sistem de oldukça güzel ve tüm bunlara baktığımızda kuryelerin gelirlerinin yeterli düzeyde olduğunu söylemek mümkün.

Getirde Kurye Olmak İçin Gerekenler 2023

Getir kuryesi olmak için gerekenler aslında oldukça basit şeyler. Sizden yüksek bir eğitim seviyesi istemez veya herhangi bir konuda eğitim almış olmanızı beklemez. Yalnızca iyi ve aktif bir şekilde motosiklet kullanıyor olmanız gerekli. Getirde kurye olabilmek için ilkokul mezunu olmanız yeterlidir. Bunun yanı sıra bu iş için hiçbir engeliniz bulunmamalı ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmenin yanı sıra takım çalışmasına da yatkın olabilmelisiniz. Bu şartları sağlıyorsanız Getir kuryesi olmak için iş başvurusunda bulunabilir ve kabul edildiğiniz taktirde Getir depolarında kurye olabilirsiniz.

Getir Kurye Mesai Saatleri 2023

Getirde kurye olarak çalışmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi ve en önemlilerinden birisi de getir kuryelerinin mesai saatlerinin 2023 yılında ne durumda olduğudur. Bilindiği üzere getir kuryeleri yaklaşık olarak 12 ile 15 saat arasında çalışmaktadırlar. Bunların haricinde eğer ek mesai yapılması gibi bir durum söz konusu olursa bu ekstra ücret ödeneceği anlamına da gelmektedir. Getir kuryelerinin net olarak hangi saatler arasında mesai yaptığını söylemek getirin çalışma sisteminden dolayı ne yazık ki mümkün değil. Çünkü getir gece gündüz faaliyet gösteren bir uygulama ve kuryelerin ne sıklıkla değişim gösterdiği bilinmiyor. 

Getir Kuryesi Nasıl Olunur

Getir kuryesi olmak için başvuru yapmak çok kolay. Başvuru yaparken yapmanız gereken adımlar oldukça kolaydır. Ayrıca çok fazla evrak-belge işleriyle de uğraşmanız gerekmemektedir. Getir kuryesi olmak için;

 • Getir uygulamasına giriş yapın
 • Ardından kurye bölümüne giderek bu alanda başvuru formunu bulup doldurun.
 • Bulunduğunuz ilde bulunan getir bürolarından birindeki insan kaynakları departmanına yüz yüze başvuruda bulunun.

Başvuru esnasında gereken bazı belgeler de şunlardır;

 • Adli sicil kaydı
 • Vesikalık fotoğraf
 • İkametgah

Bu getirin normal kuryelerinden birisi olmak için gereken şeylerdi. Bir de Getirin esnaf kurye sistemi var. Getir esnaf kuryesi olduğunuzda Getirin işçisi olmuyorsunuz yalnızca getir için çalışan ancak kendi işini yapan birisi oluyorsunuz. Bu nedenle de getirin belirleyeceği bir maaşa da bağlı kalmıyorsunuz. Ne kadar çalışırsanız o kadar kazanç sağlıyorsunuz. Getirde esnaf kurye olmak istiyorsanız ve 29 yaşından küçükseniz gelir vergisinden muaf olabileceğinizi de söylemek yararlı olacaktır. Genç girişimci olunduğu için de 1 yıllık sigorta ödemeniz cebinizden çıkmıyor, devlet tarafından karşılanıyor. Getirde esnaf kurye olmak için aranan şartlar;

 • Kendinize ait bir motorunuzun bulunması 
 • Bu motorun 100-150 CC büyüklüğünde olması
 • Şahıs şirketi kurmuş olmanız
 • Şahıs şirketinize ait vergi levhanızın bulunması
 • 20 yaş ve üzerinde olma şartı
 • Adli sicilin temiz olması
 • Aktif bir ceza puanı olmaması ve ehliyet ceza puanının 50 ve altı olması
 • En az 1 yıl çalışma şartı

Bu şartları karşılayan veya karşılayabilecek herkes esnaf kurye olmak için başvuruda bulunabilir.

Getir Kurye Part-Time Çalışan Maaşları 2023

Getir ile alakalı part time kurye alımı gerçekleştirilip gerçekleştirilmediği bilgisi ne yazık ki bulunmamaktadır. Getir kuryelerini çoğunlukla tam zamanlı çalışabilecek olan insanlardan seçmektedir bunun amacı hem maliyeti olabildiğince stabil tutmanın yanı sıra çalışan istikrarını da sağlamaktır.

Getir Kurye İş İlanları İstanbul Ankara 2023

Getir, kuryelerini genelde uygulama üzerinden yapılmış başvurular üzerinden seçer ancak bazı durumlarda iş ilanı da verebilirler. İş ilanları genellikle getir büroları tarafından verilir ve yüz yüze görüşme sonucu işçi alınır. İstanbul Ankara gibi büyük şehirlerde kurye olmak isteyen motor sürücüleri genellikle başvurularını online üzerinden de yaparken büro aracılığı ile yüz yüze yapmayı da tercih edebilirler.

Getir Kurye Yaş Sınırı Var Mıdır?

Getir kuryesi olmak için elbette bir yaş sınırı vardır. Eğer getir bünyesinde çalışmak isteyen bir kuryeyseniz 18 yaşını geçmiş olmanız yeterlidir. Ancak getir için çalışıp kendi motorunuzla kuryelik yapmanızı sağlayan bir sistem olan esnaf kurye sisteminden yararlanabilmek için en az 20 yaşını doldurmuş olmanız şartı firma tarafından aranmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu