İşyeri Büyütmek İçin Destek Kredisi Veren Bankalar 2023

İşyerlerinin gelişmesi ve kar elde edebilmesi için destek alması çok önemlidir. İşyerlerinin kalkına bilmesi adına sermaye çok önemlidir. İşyeri büyütmek için destek kredisi veren bankalar 2023 yılında iş sahiplerinin yüzünü güldürmektedir. Destek kredisi sayesinde birçok kişi kendi işini kurabilme imkânı sağlamaktadır. İş kurabilmek için eğitim ve yetenek yetmemektedir. Sermaye iş kurabilmenizin en önemli şartıdır. Para olmadan iş yeri açabilmeniz imkansızdır.

Bu sebeple destek kredisi ile anında sermaye sahibi olmak mümkündür. Elbette ki destek kredileri de iş sahibi kişilerde birtakım özellikler aramaktadır. Destek kredisi sağlayan bankalar ile iş sahibi olacak kişilerin kriterleri uyuştuğunda kredi temin edilmektedir. Her bankanın destek kredi kriterleri farklı olduğunu hatırlamak gerekir. Bu sebeple kişiler bankalarla görüşerek hangi bankadan kredi alacaklarına karar vermelidir.

BankaDestek Kredisi
İş Bankası100.000 TL X 36 ay vade
Ziraat Bankası250.000 TL X 120 ay vade
Halk Bankası10.000 TL X 36 ay vade
TEB Bankası50.000 TL X 24 ay vade
ING Bank100.000 TL X 36 ay vade
Finansbank20.000 TL X 12 ay vade
Vakıfbank50.000 TL X 36 ay vade

Banka kredi çekemeyecek durumdaysanız ya da banka kriterlerine uygun değilseniz o zaman Esnaf ve Kefalet Kooperatifinden de kredi çekme imkânınız olabilir. Ancak bunun için iş yeri sahibi olmanız ve esnaf ve sanatkârlar odası sicil kaydınız bulunması gerekir. Bütçenizi sarsmayacak, işlerinizi geliştirecek krediler çekmek akıllıca bir yaklaşım olacaktır.

İşyeri Büyütmek İçin Destek Kredileri

İş kurmanız ve geliştirmeniz için sermaye çok önemli bir kaynaktır. Ancak bazen sermaye yetersizliği söz konusu olabilmektedir. Böyle durumlarda iş yeri büyütmek için destek kredileri oldukça sağlıklıdır. Bazı bankalar çok cazip avantajlar sunarken bazı bankalar kredileri oldukça düşük tutmaktadır. Kredi vadelerinin uzun ve kolay ödeme sağlaması iş sahipleri için çok önemlidir.

Bu sayede iş geliştirirken bir yandan da rahatça ödemeleri temin edebilmektedir. Elbette ki bankalar iş yeri koşullarını dikkate alarak ekspertiz yardımı ile kredi sağlamaktadır. Genellikle iş yerini ihtiyacının yüzde yetmiş beşini kredi olarak verebilmektedir. Buda kredi talep eden kişileri oldukça rahatlatmaktadır.

İşyeri Büyütmenin Yolları Nedir ?

Sadece kredi almak tek başına yeterli olmamaktadır. İş yeri sahipleri piyasada yer edinebilmek adına kendini geliştirmelidir. İş yeri büyütmenin yolları nedir esnaf tarafından merak edilmektedir. İş yerinizi nasıl seçkin hale getirirsiniz kısaca açıklayalım.

  • Sermayeyi doğru yönetmek ve ürün seçimini bütçeye uygun olarak yapmak kar ve zararınızı dengeleyecektir.
  • Hedef kitlenin belirlenmesi son derece önemlidir. Yapacağınız iş hangi kesime yönelikse ona hitap eden dekor, reklam, kampanya hazırlamak dikkat çekici olacaktır.
  • Piyasada rakiplerinizi tanıyın. Rakiplerinizin ürün gelişimine, satış stratejisini inceleyin. Rakiplerinizden farklı reklam ve kampanya koşulları sizi her zaman bir üst seviyeye taşıyacaktır. Rakiplerinizi değerlendirmek ve piyasa araştırması yapmak büyümenin en önemli koşuludur.
  • İş yerinizi kontrol etmek, sık sık analiz etmek nereden nereye geldiğinizi tespit edecektir. Maliyet, gelir ve giderlerin tespiti, hedefleriniz hemen her şey dürüstçe raporlanmalıdır.
  • Sosyal ağlarda iş birlikleri, reklam ve sponsorluklar son derece kıymetlidir. Hedef kitlenizi arttırmak, satışlarınız yükseltmek ve dahası marka olabilmeniz için sosyal medya araçlara ihtiyaç vardır. Bu iş yerinizin büyümesi için oldukça sağlıklı bir yöntem olacaktır.

İşyerimi Nasıl Büyütebilirim 2023

İş yeri büyütmek isteyen kişiler maddi ve manevi savaşın içindedir. Bu yüzden adımlarını sağlam atarak iş yerinin gelişimini sağlamalıdır. İş yerimi nasıl büyütebilirim 2023 yılında oldukça sık sorulan sorular arasındadır. İş yerinizin büyümesi için emek sarf etmek ve akıllıca düşünmek çok önemlidir. İhtiyaçlara hitap edebilmek büyümenizde rol oynayacaktır. Bununla birlikte internet satışında aktif olmak artı bir avantaj sağlayacaktır. Büyümek isteyen firmalar asla pes etmeden inandıkları yolda yürümelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu