Spiral Fiyatları Güncel Liste 2023

Sağlık ocaklarında spiral hizmeti ücretsiz olarak verilmektedir. Spiral takılırken kasık çevresinde hafif ve geçici bir ağrı oluşabilir. Maalesef ki spirali Sgk karşılamadığı için özelde fiyatlar bir nebze yüksek olabiliyor bu makalemizde sizler için bir fiyat araştırması yaptık.

Böyle bir durum oluşması ihtimaline karşın önceden ağrı kesici alınabilir. Spiralin takılması akabinde rahim ağzında hafif kanama meydana gelebilir. Bu durum olağan ve müdahale kapsamında yaşanan bir durum olduğu için doktoru tarafından hastaya telkinde bulunulabilir. Kadın doğum spiral fiyatları, ilgili klinik tarafından hastaya uygulanacak muayene ve tedavi ücreti ile tarife olarak oluşturulmaktadır.

Kadın Doğum Spiral Fiyatları 2023

Kullanıcı için gerekli görülen her hangi bir dönemde spiral taktırılabilir. Jinekolojik bir muayenede antiseptik bir solüsyonla temizlenen rahim ölçüleri ve konumu doktorlar tarafından ölçümlendirilir. Rahim içerisinde uygun konuma getirilen spiral özenli bir şekilde yerleştirilir. Spiralin ip kısmı gerekli uzunluğa getirilir ve müdahale tamamlanır.

Spiralin takılması gibi çıkarılması da oldukça kolay ve kısa sürede tamamlanabilecek bir işlemdir. Çoğunlukla ağrısız çözümler uygulanabilir. Normal koşullarda çekerek alınabilecek spiralin ipi tutulamayacak durumda ise anestezi yapılıp spiralin çıkarılması işlemi gerçekleştirilebilir. Görüldüğü üzere uygulanması oldukça kısa sürede tamamlanabilecek olan spiral güncel fiyatları hakkında tarafımızdan dilediğiniz zaman bilgi alabilirsiniz.

Spiral Hakkında Bilmediklerimiz

Doğum kontrol yöntemlerinden biri olan spiral, rahim içerisine yerleştirilen ve içerisinde hormon veya bakır bulunan plastik çubuklardır. Sık tercih edilen bir doğum kontrol uygulaması olan spiral, ağrısız ve kolay bir şekilde takıp çıkartılmaktadır.

Spiralin takılması ile korunma süreci başlar ve çıkarılması akabinde tekrar gebelik sürecine geçilebilir. Her ne kadar takıp çıkarılması kolay olsa da uzman bir doktor kontrolünde uygulanması gerekmektedir.Spiralin takılmasından sonra ultrason aracılığıyla spiralin rahim içerisindeki görüntüsü alınır ve pozisyonu kontrol edilir.

İşlemden bir ay sonra ise olağan dışı bir durum olup olmadığına bakmak için yine ultrasonla spiral kontrolü yapılır. Herhangi bir sorun görünmüyorsa bundan sonra spiralin sadece yıllık rutin kontrolleri yapılmaktadır. Spiral takıldıktan sonra ilk âdet kanamasında doktor kontrolüne gidilmesi gerekir. Bu kontrolde spiralin konumu ve enfeksiyon durumu incelenir.

Spiral Fiyatları İstanbul 2023

HASTANE ADIFİYAT
Özel Avrupa Hospital Hastanesi1.230 TL
Özel Bayındır Hastanesi İçerenköy1.150 TL
Özel Memorial Ataşehir Hastanesi1.050 TL
Özel Avicenna Ataşehir Hastanesi960 TL
Özel Ataşehir Florence Nightingale Hastanesi1.370 TL
Özel Medar Ataşehir Hastanesi870 TL

Spiral fiyatları İstanbul ve diğer illerde farklılık gösterebilmektedir ancak kontroller çoğunlukla benzer aralıklarda olmaktadır. Kontrol aralıkları noktasında doktorunuzun görüşleri önemlidir.

Spiral Fiyatları İzmir 2023

HASTANE ADIFİYAT
Özel Batı Anadolu Central Hospital900 TL
Özel Tınaztepe Hastanesi780 TL
Özel İzmir Kent Hastanesi1.110 TL
Özel Ege Yaşam Hastanesi İzmir1.050 TL
Medical Park İzmir Hastanesi1.280 TL
İzmir Özel Hayat Hastanesi890 TL

Spiral fiyatları İzmir ve Ankara illeri kapsamında yapılacak araştırmalarda spirallerin eczane fiyatı olarak genellikle 700 TL ile 1500 TL arasında fiyatlarla karşılaşılabilir.

Spiral Fiyatları Ankara 2023

Spiral güncel fiyatları 2023 yılında artan fiyat hareketlerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Her ilde olduğu gibi Ankara’da da klinikler müşteri bütçesine uygun fiyat tarifeleri sunmayı hedeflemektedir. Alanında uzman doktorları bünyesinde barındıran sağlık merkezleri spiral hakkında bilinmesi gerekenler konusunda kullanıcıları aydınlatacaktır.

HASTANE ADIFİYAT
Özel Çankaya Yaşam Hastanesi780 TL
Özel Kavaklıdere Bayındır Hastanesi900 TL
Özel 100. Yıl Hastanesi1.080 TL
Özel Koru Hastanesi 750 TL

Spiral Çıkarma Fiyatları 2023

Normal bakır ve hormonlu olmak üzere iki ayrı yöntemle spiral kullanımı bulunmaktadır. Spiral yöntemi kullanılarak gebelik %98 oranına kadar engellenebilmekte ve ürün 9-10 yıl kullanılabilmektedir. Spiral takılmasında ve çıkartılmasını kullanıcı kendi başına gerçekleştiremez. Spiral takılma işleminden sonra çıkarma işlemi farklı bir klinikte gerçekleştirilebileceği için spiral çıkarma fiyatları noktasında tekrar fiyat alınması gerekebilir.

Hormonlu spiral kullanımı normal bakır spirale göre daha sık tercih edilmektedir. Hormonlu spiral rahme yerleştirilmesi akabinde hormon salgılamaya başlayarak spermin rahime yerleşmesini engeller.

Spiral Devlet Ve Özel Hastane Fiyatları Güncel

Spiral yöntemine başvurmak isteyen kişilerin düşündüğü bir diğer noktada hangi hastanelerde spiral taktırma fiyatlarının daha uygun olacağıdır. Bu çerçevede, spiral devlet ve özel hastane fiyatları arasında temel bir fark bulunduğudur. Bu fark ise devlet hastanelerinde, spiral takılmasını işleminden ücret alınmadığıdır. Devlet hastaneleri yanında, toplumun nüfus yoğunluğunun kontrol açısından önemi bulunduğu için, bazı özel hastanelerde operasyon ücreti almamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu