Papağan Fiyatları Güncel 2023 – Bebek Papağan Fiyatları

Papağanlar, Psittaciformes kuş ailesinden olan kıvrık gagaları ve rengarenk tüyleri ile dikkat çekici hayvanlar arasında yer almaktadır. Bazı papağanların konuşma özelliği olduğundan oldukça kıymetli kuş cinsleri arasında yer alır. Bebek papağan fiyatları güncel 2023 yılı itibari ile oldukça artmıştır. Genel olarak papağan cinsi kuşlar pahalı fiyatlarda satışa sunulmaktadır.  

Papağanların yavru olarak alınması yetiştirme açısından oldukça önemlidir. Aslına bakılırsa yetişkin papağanlara göre çok daha makul fiyata satılabilmektedir. Bebek oluşları papağanların avantajlı şekilde alınabilmesine olanak tanır. Elbette ki papağan fiyatlarında cins çok önemlidir.

Papağanlar ev koşullarında bakılma olanağı olan iri kuşlardandır. Papağan bakımı da oldukça sorumluluk ve maliyet gerektirmektedir. Şimdi ülkemizde bulunan papağanların fiyatlarını gözden geçirelim.

Bebek Jako Papağan Fiyatları

Bebek jako papağan fiyatları papağan cinsleri arasında biraz daha makul olabilmektedir. Yavru jako papağan fiyatı sağlık durumu, tüy yapısı ve cinsiyetine göre farklılık göstermektedir. Sağlıklı papağanlar cinsi ne olursa olsun her zaman fahiş fiyattan satılmaktadır.

En uygun yavru jako papağanı 400 liradan alıcı bulmaktadır. Bu papağan cinsi normalde oldukça pahalıdır. Ucuz olarak satılanlar papağanların sağlık durumunda sıkıntı olabilmektedir. Bu yüzden ucuz diye papağanın sağlık durumuna güvenilmemelidir. Yavru olarak satılan Jako cinsi papağanlar 9.000 liradan satışa sunulmaktadır. Elbette ki sağlık durumu iyi saf kan bir Jako papağandan oluşan yavru jako papağanın fiyatı 15.000 liraya kadar yükselebilmektedir.

Bebek Kakadu Papağan Fiyatları

Kakadu türü papağanların anavatanı Malay yarımadası ve Avustralya’dır. Kakadu papağanlarının bilinen on yedi türü bulunmaktadır. Bu yüzden bebek kakadu papağan fiyatları papağanın özellikleri ve cinsine göre değişebilmektedir. Bu papağan cinsinde beden beyaz ve siyah renktir. Ancak sarı ve kırmızı gölgeleri bulunur.

Bebek kakadu papağanına sahip olmak istiyorsanız en az 5.000 en fazla 10.000 lirayı gözden çıkarmanız gerekmektedir. Papağan ilgi gösterilip yetiştirildiğinde belirli kelimeleri öğrenme kapasitesine sahiptir. İnsanlara karşı sıcak kanlı papağanlardır. Taklit yetenekleri oldukça gelişmiştir. Ancak konuşma kabiliyetleri de cinse bağlı olduğu unutulmamalıdır. Bu papağanların elli seneden fazla yaşadıkları bilinmektedir.

Bebek Sultan Papağan Fiyatları

Oldukça sevimli yapıya sahip olan Sultan papağanları sarı, gri ve beyaz renkte olabilmektedir. Bu papağan cinsinde gözün hemen altında turuncu daireler bulunmaktadır. Buda sevimli bir allık görüntüsü vermektedir. Bebek sultan papağan fiyatları cinsiyete göre değişkenlik göstermektedir. Çünkü bu ırkın erkek papağanlarında taklit yeteneği oldukça gelişmiştir.

Bu sebeple kelime tekrarı yapabilirler. Ancak dişi sultan papağanlarında bu yetenek bulunmamaktadır. Cinsiyet ayrımını kuşun ötüş cinsinden bile algılamak mümkündür. Yavru bebek papağanı cinsine, cinsiyetine göre 500 ila 1500 lira arasında değişkenlik gösterir. Rahatlıkla beslenebilecek papağan cinslerindendir. Ancak özgür bir yapısı bulunmaktadır. Bu yüzden kafes onlar için sıkıcı olacaktır. Bu papağanların ömrü en fazla yirmi beş yıldır.

Bebek Forpus Papağan Fiyatları

Fiziksel yapısı itibari ile muhabbet kuşlarını andırmaktadır. Yeşil, beyaz ve mavi renklerde bulunan Bebek forpus papağan fiyatları 300 ila 500 lira arasındadır. Bu papağan cinsleri evde kolaylıkla beslenebilmektedir. Anavatanı Güney Amerika’dır.

Diğer papağan türlerine göre çok daha minyon yapıdadır. Forpus papağanlarının da yedi türü bulunmaktadır. Mutasyona müsait kuşlardır. Bu sayede renkleri oldukça dikkat çekici hale gelebilmektedir. Forpus papağanları yalnızlıktan hoşlanmadıkları için mutlaka çift olarak beslenilmelidir. Konuşma yetenekleri bulunmamaktadır.

Konuşan Papağan Fiyatları

Konuşan papağan fiyatları adeta dudak uçuklatmaktadır. Bilindiği gibi papağan türleri gerek konuşma kabiliyetleri gerek göz alıcı renkleri ile oldukça pahalı fiyatlardan alıcı bulan hayvanlardandır. Konuşan papağanlar üretici için oldukça caziptir.

Bu yüzden alış fiyatları her zaman gözden çıkarılabilmektedir. Konuşan cins papağanlar cinsine göre farklılık göstermektedir. Her papağan cinsinde konuşma özelliği bulunmamaktadır. Genellikle erkek papağanlar konuşma, taklit yeteneğinde ustadır. Bu yüzden konuşan bir papağan istiyorsanız mutlaka erkek alınması gerekir.

Papağanlara karşı ilginiz varda, yetiştirmek üzere pet-shoplardan satın alabilirsiniz. Konuşan papağan fiyatları 5.000 liradan başlayıp 25.000 liraya kadar artış göstermektedir. Fiyatların değişken olması papağan ırkları ile alakalıdır. Bunun yanı sıra sağlıklı papağanlar her zaman yüksek fiyattan satışa sunulmaktadır.

Eğer papağanların sağlık durumlarında sıkıntı var ise satıcı daha ucuz fiyattan papağanı elden çıkarır. Bu satıcıya gelir sağlar, ancak alıcıya zarar ettirir. Hasta papağanlar genellikle uykulu ve durağandırlar. Ancak papağanların genel yapısı oyuncu ve hareketlidir. Bu yüzden papağan alıcıları bu hususlarda dikkatli olmalıdır.

Papağan Fiyatları İstanbul

İstanbul gibi metropol bir şehirde papağan fiyatları oldukça yüksektir. Papağan fiyatları İstanbul şehrinde 500 liradan başlayıp 30.000 liraya kadar yükselmektedir. Papağan alımının daha makul olabilmesi adına satıcı ve alıcı pazarlık yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu