Özel Hastane Doğum Fiyatları Güncel 2023

Özel hastaneler devlet hastanelerine göre daha konforlu olmaları ile bilinen ve masrafların bir kısmının sağlık sigortası tarafından karşılanmasının yanı sıra bir kısmının da kendi cebinizden karşılandığı şahsa ait hastanelerdir. Bu hastaneler genelde sıra bekleme azlığı nedeni ile gelişmiş teknolojileri ve gelişmiş tedavi seçenekleri ile daha fazla tercih edilen hastanelerdir.

Tüm bunların yanı sıra özellikle anne adayları özel hastaneleri doğum için tercih etmek istiyorlar. Özel hastanelerde gösterilen ilginin yoğun olmasının yanı sıra doğum seçenekleri de fazla oluyor. Bu nedenle anne adayları doğumlarını özel hastanelerde yapmak istiyorlar. Ancak özel hastanelerde doğum yapmak bazen maliyetli olabiliyor. Bu gibi durumlarda devlet doğumun bir kısmını karşılar mı gibi bir soru ortaya çıkıyor.

Özel Hastanede Doğum Yapanlara Devlet Desteği

Özel hastanelerde doğum yapacak sigorta sahibi anne adayları ödeyecekleri miktarın bir kısmının devlet tarafından karşılanıp karşılanmayacağını merak ediyorlar. Ödeyeceğiniz miktarın bir kısmının devlet tarafından karşılanması için SGK güvencesi altında olmanız gerekmektedir. SGK özel hastanelerde yapılacak olan doğumun yalnızca 450 Türk Lirası kadar olan bir kısmını karşılayabilmektedir. Doğum ücretinin tamamı hiçbir zaman özel durumlar hariç devlet tarafından karşılanmaz. Ödeme aşamasında devletin karşıladığı kısım toplam faturadan düşürülür ve geri kalan kısmı hastaneye ödenmek zorundadır.

Özel Hastane Doğum Ücretleri Güncel Liste

Özel hastanelerdeki doğum ücretleri hastaneden hastaneye değişiklik gösterir. Bunun yanı sıra sizin seçeceğiniz veya yapılması zorunlu olan doğum türleri arasında da fiyat farkı vardır. Bu nedenle doğum ücretlerinin tek fiyat olamayacağını belirtelim.

DOĞUM TİPİFİYAT ARALIĞI
NORMAL DOĞUM15.100-17.700 TL civarı
NORMAL DOĞUM(DIŞARIDAN HEKİM)6.600 TL civarı
EPİDURAL NORMAL DOĞUM16.100-18.600 TL civarı
SEZARYEN DOĞUM(DIŞARIDAN HEKİM)9.150 TL civarı
EPİDURAL SEZARYEN DOĞUM17.650-19.950 TL civarı
EPİDURAL SEZARYEN DOĞUM(DIŞARIDAN HEKİM)9.900 TL civarı

Yukarıdaki operasyon türleri ameliyatı yapan hekim gibi bazı etkenler fiyatı arttırır veya azaltır.

Bu fiyatlar ortalama olarak belirtilmiş olup fiyatlar ameliyata girecek olan doktorun uzmanlık seviyesine göre taban veya taban olarak değişiklik gösterecektir.

Özel Hastane Kadın Doğum Muayenesi Güncel Fiyat 2023

Özel hastanelerde doğum yapmak isteyen anne adayları bebeklerinin sağlık durumunu da yine doğum yaptıracak olan doktorun eline bırakmak isterler. Bu durumda aynı hastanede muayene olunması gerekir. Yapılacak olan muayeneler doğum ücretine dahil değildir. Bu nedenle de muayene ücretleri merak edilmektedir.

Aynı zamanda doğum yapmayacak olan kadınlar da normal kontroller için bu soruyu sormaktadır. Bu da aslında doğum fiyatlarında olan mantıkla işlemektedir. Gidilecek olan hastane ve doktora göre muayene ücretleri değişim gösterir. Muayene ücretinin yanı sıra yapılacak olan bazı tetkikler için de ek ücret isteniyor. İstenen ücret 2023 yılı itibari ile ortalama olarak 150 TL’den başlarken 400 TL’ye dek çıkmaktadır.

Özel Hastane Doğum Paketleri Güncel 2023

Bazı hastaneler veya sigorta şirketleri özel hastanede doğum yapacak olan anne adayları için özel doğum paketleri hazırlamaktadırlar. Bu paketler sayesinde önceden ödeme yapıldığı taktirde daha uygun fiyatlarla doğum yapabilme seçeneği, sınırsız doğum seçeneği gibi bazı avantajlar elde edilebiliyor. Bu paketlerin fiyatlarına en doğru şekilde bir sigorta şirketi aracılığı ile veya direkt olarak doğum yapılacak olan hastane ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Bu doğum paketlerinin kapsadığı şeyler çoğu doğum paketinde şu şekildedir.

  • Doğum sonrasında anne için yapılacak olan rutin kontroller
  • Doğum sonrasında bebek için yapılacak olan ilk 10 adet rutin kontroller
  • Anne için cilt bakım hizmetleri
  • Emzirme eğitimleri
  • Doğum kutlaması için verilen hizmetler
  • Anne için bölgesel zayıflama ile ilgili hizmetler

Bu hizmetler çoğu hastaneye ait doğum paketlerinin içerisinde bulunsa da hastaneden hastaneye ve paketten pakete değişiklik gösterebilir.

İstanbul Özel Hastane Doğum Güncel Fiyat Listesi

HASTANE ADIFİYAT
AMERİKAN HASTANESİ14.650-16.800 TL
ACIBADEM HASTANESİ13.700-20.500 TL
ALMAN HASTANESİ3.900 TL-7.800 TL
ANADOLU HASTANESİ3.100-5.500 TL
ATAKÖY HASTANESİ4.000-7.500 TL
(Doğumu yapan doktora ve çeşidine göre ortalama aralık)

Ankara Özel Hastane Doğum Güncel Fiyat Listesi

HASTANE ADIFİYAT
ACIBADEM HASTANESİ ANKARA7.100-15.000 TL
KENT HASTANESİ9.000-13.000 TL
MEMORİAL HASTANESİ5.500-10.000 TL
ANKARA UMUT HASTANESİ3.500-6.000 TL
ERYAMAN HASTANESİ4.500-10.000 TL
(Doğumu yapan doktora ve çeşidine göre ortalama aralık)

İzmir Özel Hastane Doğum Güncel Fiyat Listesi

HASTANE ADIFİYAT
MEDİFANE HASTANESİ2.500-4.000 TL
TÜRKİYE HASTANESİ5.800 TL-7.000 TL
(Doğumu yapan doktora ve çeşidine göre ortalama aralık)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu